+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Krach na rynku Obligacji 3kw 2015

 1. #1
  Super Moderator Avatar InfoTrader
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Krakow
  Postów
  1,177

  Krach na rynku Obligacji 3kw 2015

  Przypomina mi się rok 2007 kiedy na długo przed kryzysem pojawiały się znaki ostrzegawcze.


  Zakładam ten wątek w celu gromadzenia takich właśnie znaków ostrzegawczych...

 2. #2
  Super Moderator Avatar InfoTrader
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Krakow
  Postów
  1,177

  Zbliża się fala bankructw

  Do pęknięcia bańki na rynkach obligacji korporacyjnych o podwyższonym ryzyku pozostało 12-18 miesięcy, twierdzi Edward Altman, twórca modelu używanego do przewidywania niewypłacalności przedsiębiorstw.

  Zdaniem Edwarda Altmana odsetek niewypłacalności w USA wzrośnie z 2,1 proc. zanotowanych w ubiegłym roku do 3,3 proc. w tym roku, co i tak wciąż będzie wynikiem poniżej historycznej średniej. Już po jednym miesiącu wynosi on 0,85 proc., a to za sprawą niewypłacalności firmy Caesars Entertainment.

  - Sądzimy, że bańka się tworzy. Za rok o tej porze będziecie mieli pełne ręce roboty – powiedział będący profesorem Uniwersytetu Nowojorskiego Edward Altman na konferencji specjalistów z branży restrukturyzacji przedsiębiorstw.

  Przyczyna pesymistycznej prognozy to rosnący koszt kapitału oraz zwiększająca się liczba spółek, których papiery notowane są przy rentownościach typowych dla obligacji śmieciowych. To efekt uchodzenia powietrza z bańki na rynku obligacji korporacyjnych, którą napompowały niskie stopy procentowe Fedu. Edward Altman zastrzega jednak, że fala bankructw nie musi doprowadzić do kryzysu finansowego, przypominając, że niewielu ekonomistów przewiduje wejście w najbliższym czasie gospodarki amerykańskiej w recesję.

  Specjalista, który stworzył używany w finansach model Z-score, podkreśla, że za jego prognozą stoi analiza wskaźników finansowych, a nie prognozy co do przyszłych zdarzeń na rynkach i w geopolityce. Mimo to pokusił się o wytypowanie potencjalnych czynników, które mogą zapoczątkować falę bankructw. Wśród nich wymienił między innymi pogarszający się dostęp do kapitału oraz przedłużającą się przecenę surowców.

  Ostatnim razem Edward Altman ostrzegał przed bańką na rynku obligacji w 2007 r., niedługo przed wybuchem kryzysu finansowego.
  http://pulsinwestora.pb.pl/3988477,8...fala-bankructw

 3. #3
  Junior Member
  Zarejestrowany
  Oct 2017
  Postów
  14

  Polska jest ekonomicznym bakrutem. Można by o tym napisać pracę magisterską .

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
Search Engine Optimization by vBSEO 3.5.0 RC2