+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2
1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Facebook

 1. #1
  Senior Member Avatar Stockholder
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  337

  Facebook

  Szaleństwo czas zacząć:

  Nie maksymalnie 12,8 miliarda dol. Facebook może pozyskać ze sprzedaży akcji, lecz nawet 16 miliardów, wynika z nieoficjalnych informacji

  Bloomberg od dwóch osób orientujących się w kulisach transakcji dowiedział się, że spółka Marka Zuckerberga postanowiła zwiększyć liczbę sprzedawanych walorów z 337,4 miliona sztuk do 421 mln, czyli o 25 proc. Wczoraj Facebook zdecydował się podnieść przedział cenowy do 34-38 dol. Poprzednio zamierzał ustalić cenę emisyjną w granicach 28-35 dol. – Coraz więcej inwestorów indywidualnych mniejszą wagę przywiązuje do obecnej wartości tego biznesu koncentrując się na jego wzroście w przyszłości –twierdzi Samuel Schwerin z Millennium Technology Value Partners.


  Sposób na ominięcie prawa:


  Eduardo Saverin, współzałożyciel Facebooka, rezygnuje z obywatelstwa USA aby obniżyć podatki, jakie musiałby zapłacić w związku z wejściem spółki na giełdę.

  Urodzony w Brazylii, 30-letni Saverin zdecydował się zostać rezydentem Singapuru, gdzie nie ma podatku od zysków kapitałowych. Należy do niego ok. 4 proc. akcji spółki Facebook - właściciela najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego. Ich wartość, jeśli cena akcji w IPO będzie zbliżona do górnej granicy wyznaczonych widełek, to 3,84 mld USD.


  Moda czy trend na lata:

  Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez AP wynika, że blisko połowa Amerykanów uważa Facebook za modę, która niebawem przeminie.

  Na kilka dni przed debiutem największej społecznościówki na giełdzie AP zapytało mieszkańców USA o ich opinie dotyczące serwisu stworzonego przez Marka Zuckerberga.


  Statystyka:

  IPO Facebooka będzie największym w historii przeprowadzonym przez spółkę internetową. Facebook i jego akcjonariusze sprzedają 337 mln akcji po 28-35 USD. Maksymalna wycena spółki to 96 mld USD. 79 proc. z 1253 inwestorów, analityków i maklerów uczestniczących w sondażu Bloomberga uważa, że Facebook nie zasługuje na aż tak wysoką wycenę.

  Bloomberg zwraca uwagę, że Facebook wyprzedziłby United Parcel Service w rankingu najwięcej wartych spółek, wchodzących na giełdę w USA. W 1999 roku UPS przeprowadził IPO kiedy jego wartość sięgała 60,2 mld USD.

  Giełdowa wycena Facebooka oscyluje w granicach 100 mld USD. Blisko połowa przepytanych uznaje wycenę Facebooka ze przesadnie wysoką, a 30 proc. twierdzi, że jest ona właściwa. Reszta ankietowanych nie posiada zdania na ten temat.


  Współzałożyciel Apple zainwestuje w Facebooka

  Steve Wozniak kupi akcje Facebooka w pierwotnej ofercie publicznej. Bez względu na ich cenę, podkreśla.

  Wozniak wraz ze Stevem Jobsem zbudował pierwszy komputer Apple i zakładał spółkę w 1976 roku.

  Zalajkujcie ten wpis

 2. #2
  Senior Member Avatar Stockholder
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  337

  The Wall Street Journal dowiedział się nieoficjalnie, że Facebook jest bliski decyzji o wycenieniu akcji w pierwotnej ofercie publicznej (IPO) po maksymalnej cenie z widełek. Oznacza to, że jego wycena może wynieść 104 mld USD. Byłaby najwyższa w historii dla amerykańskich spółek wchodzących na giełdę. 38 USD za akcje oznaczałoby także, że Facebook, właściciel najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego, pozyskałby z IPO kwotę 16 mld USD. Wyższą pozyskała jedynie Visa, która w IPO przeprowadzonym w 2008 roku pozyskała 19,65 mld USD. Decyzja o cenie akcji Facebooka w IPO ma zostać podana po zakończeniu sesji na giełdach w USA.

  Nie wiem czy dobrze pamiętam ale debiut giełdowy chyba jutro więc może będzie jakieś pozytywne zakończenie tygodnia na giełdach

 3. #3
  Senior Member Avatar Stockholder
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  337

  Cena została ustalona na 38$, czyli maksymalną cenę w widełkach. Debiut jutro na Nasdaq.

 4. #4
  Junior Member
  Zarejestrowany
  May 2012
  Postów
  26

  Mark Zuckerberg nie jest już kawalerem. 28-letni założyciel portalu społecznościowego Facebook i jeden z najbogatszych Amerykanów poślubił w sobotę w Kalifornii 27-letnią Priscillę Chan. Taki event na debiut na Nasdaq. Zresztą ciekawy jestem czy spisali intercyzę

 5. #5
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Kraków
  Postów
  1,478

  Druga sesja na giełdzie, a tu spadek 12%! Akcje kosztują 33,65$, czyli 4,35 poniżej ceny w IPO. Cały świat już traci

 6. #6
  Junior Member
  Zarejestrowany
  May 2012
  Postów
  26

  Odszodowania dla akcjonariuszy, którzy stracili na debiucie giełdowym Facebooka. W Polsce nie do pomyślenia.

  Bank inwestycyjny Morgan Stanley, jeden z trzech banków emisyjnych, które wprowadzały portal społecznościowy na giełdę, wypłaci odszkodowania inwestorom, którzy kupując akcje stracili oszczędności, bo nie wiedzieli o obniżeniu prognozy zysków Facebooka. Poinformowało o tym anonimowe źródło zbliżone do dyrekcji Morgan Stanley. Na razie nie wiadomo, o jakiego rzędu odszkodowania chodzi.

  Po debiucie giełdowym bankowi Morgan Stanley zarzucano, że nie ujawnił informacji na temat ryzyka, jakie wiąże się z zakupem akcji. Dwa dni temu inwestorzy złożyli pozew przeciwko Facebookowi oraz trzem wielkim bankom emisyjnym w związku z rzekomym utajnieniem kluczowych informacji.

 7. #7
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Kraków
  Postów
  1,478

  Mark Zuckeberg z żoną w reklamie chińskiej policji!, o co ka man


 8. #8
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Kraków
  Postów
  1,478

  Cena akcji poniżej 20$ - kosztują 29$, no to chyba jest porażka.

 9. #9
  Super Moderator Avatar InfoTrader
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Krakow
  Postów
  1,177

  Akcje Facebooka spadły już o 26%, USA wszczyna śledztwo

  Najgłośniejszym i jednym z największych wydarzeń na giełdzie w ostatnim czasie był z całą pewnością debiut Facebooka. Jednak mimo dużego szumu wielu ekspertów ostrzegało, że portal został wyceniony zbyt wysoko. Teraz cena jego akcji spadła o ponad 10 dolarów, a amerykańskie władze zamierzają bliżej mu się przyjrzeć. Kolejna bańka?
  Obecnie cena akcji Facebooka waha się w okolicy 28 dolarów – a więc niemal równo 10$ poniżej ceny z debiutu, która wynosiła 38$. Oznacza to, że ten portal społecznościowy wyceniany jest na 61.98 miliardów dolarów – czyli jego wycena spadła o ponad 40 miliardów $ z początkowych 104 miliardów.
  IPO może okazać się totalną klęską, gdyż władze właśnie przyglądają się bliżej całej transakcji na podstawie podejrzeń, że Facebook ujawnił kluczowe informacje niektórym inwestorom – wąskiej grupie uprzywilejowanych – ukrywając je przed innymi – czyli zwykłymi ciułaczami. Obecnie akcjonariusze złożyli już pojedynczo, a także zbiorowo pozwy przeciw Markowi Zuckerbergowi, samemu Facebookowi, a także bankierom obsługującym debiut – czyli m. in. Goldman Sachs czy JP Morgan Stanley.
  Obecnie eksperci uważają, że cena akcji portalu społecznościowego będzie dalej spadać, gdyż była ona tak rozdmuchana, że po prostu teraz nie ma innej możliwości. Obecnie większość maklerów obstawia, że w okolicach czerwca/lipca cena akcji Facebooka będzie wynosiła około dwudziestukilku dolarów.
  Źródło: guardian

 10. #10
  Junior Member
  Zarejestrowany
  May 2012
  Postów
  26

  Oferta publiczna Facebooka była jednym wielkim rozczarowaniem. Kurs akcji tego portalu społecznościowego szybko spadł poniżej 38 USD za akcję wyznaczonego w ofercie

  Wycena okazała się zbyt wysoka, a inwestorzy byli zniesmaczeni również technicznymi opóźnieniami w rozpoczęciu obrotów. Wszystko to przewidział Dan Niles, zarządzający funduszem AlphaOne Capital Partners. Dzisiaj jest chyba najszczęśliwszym inwestorem, który obracał akcjami Facebooka. – Zacząłem sprzedawać je na krótko już na otwarciu, gdy kosztowały po 42 USD – twierdzi Niles.

  Dlaczego był tak źle nastawiony do akcji Facebooka? Porównywał on wycenę akcji z wyceną papierów Google'a, zyski oraz perspektywy rozwoju obu internetowych gigantów. Facebook wydawał mu się zbyt wysoko wyceniony. Spodziewał się również, że zyski Facebooka będą rosły wolniej, niż to zapowiada kierownictwo spółki. – Około połowy użytkowników korzysta z Facebooka za pomocą telefonów komórkowych. Reklamodawcy nie płacą za reklamę na kawałku ekranu kilka cali na kilka cali, tyle co za reklamę na ekranie komputera. Oni mają trudności z zarabianiem na tym pieniędzy – wskazuje Niles. Ostatnim sygnałem ostrzegawczym było oświadczenie koncernu GM, że nie widzi korzyści z reklamowania się na Facebooku.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2
1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
Search Engine Optimization by vBSEO 3.5.0 RC2