+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2
1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: VPS, czy serwer dedykowany?

Junior Member

VPS, czy serwer dedykowany?

Jaki serwer będzie bardziej odpowiedni dla sklepu internetowego? - VPS, czy dedykowany?

Junior Member

To zależy od ruchu na stronie i wielkości sklepu. Dla mniejszego sklepu najbardziej odpowiedni będzie serwer VPS, a dla większego potrzebny będzie już dedykowany - w większości przypadków w zupełności wystarczy ten pierwszy. Sprawdź tego VPSa https://www.cal.pl/vps - jest odpowiednio wydajny i dość stabilny, a przy tym w miarę elastyczny.

Junior Member Avatar parapetto

Super, dzięki wielkie za sprawdzone porady
    (...) przesadna duma staje się głupotą.

Junior Member

Ja prowadzę dwa sklepy internetowe magento z Aurora Creation . Jest to platforma e-commerce z hostingiem “Amazon Web Services” oraz OVH. Magento został zaprojektowany z naciskiem na duże obciążenie i jego skalowalność co umożliwia administratorowi rozdzielenie procesów w sposób zapewniający stabilność i odpowiednią szybkość działania.

Junior Member

Serwer dedykowany będzie dobrą opcją jedynie dla sklepu z naprawdę sporym ruchem. W większości przypadków bardziej odpowiedni będzie VPS, zwłaszcza początku - jest znacznie tańszy, a niewiele gorszy. Na cal.pl/vps mają dobrego VPSa - jest niezawodny, ma świetne parametry i najlepsze oprogramowanie.

Junior Member Avatar frannek4

Super, dzięki wielkie za sprawdzone porady Jestem pewien, że mi się przydadzą
    - Tylko kawę. Czarną... jak moja dusza.

Junior Member
    https://procredito.pl/konta-bankowe/konto-bankowe-przez-internet

W przypadku serwera dedykowanego możesz go wykorzystać też do innych zastosowań jak hosting czy serwery gier. VPS jest słabszy ale dużo tańszy.

Senior Member

Jezeli chodzi o stosunek parametrow/cena to teraz niezla oferte ma Statnet: http://www.statnet.pl/ - najtansza opcja to 14zl/msc a parametry takie:
    1x2 GHz mocy CPU
    1 GB pamięci RAM
    10 GB powierzchni SSD
    nielimitowany transfer
    Za dyszke wiecej - sa podwajane. Spokojnie wystarcza do postawienia i utrzymania e-sklepu.

Junior Member Avatar danusia33

Ja bym też popytał wśród znajomych Nie jest to według mnie zła myśl
    Jeśli nie możesz być pogodnym, bądź tak pogodnym, jak możesz. W chwili wolnej zapraszam tutaj.

Junior Member Avatar Baalek

Świetnie, dzięki wielkie za sprawdzone porady Przyda mi się z całą pewnością
    Lubię wszelkie drogi, bo nigdy nie wiadomo, co można znaleźć u ich kresu.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2
1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia