+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 8
PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 77

Temat: [KOV]: Kulczyk Oil Ventures

 1. #11
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Kraków
  Postów
  1,478

  Wczorajszy komunikat w dalszym ciągu angażuje strony rynkowe i w giełdowym maraźmie notowania KOV są ciekawą alternatywą.

 2. #12
  Senior Member Avatar Stockholder
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  337

  Dzisiaj szykuje się najniższe zamknięcie w krótkiej historii notowań spółki.

 3. #13
  Senior Member Avatar Stockholder
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  337

  Próba wybicia się ponad 1,75 zł zakończyła się nie powodzeniem, od razu pojawiły się zapory podażowe, które uniemożliwiają kontynuację wzrostów. Konsolidacja trwa nadal.

 4. #14
  Senior Member Avatar PawelB
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  311

  Pierwsza rekomendacja dla spółki... i cena 1,13 zł. Ciekawe co na to Pan Kulczyk.

 5. #15
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  26.08. Warszawa (PAP) - Kulczyk Holding oraz białoruskie przedsiębiorstwo Grodnoenergo podpisały w czwartek porozumienia o współpracy inwestycyjnej - poinformowała PAP Ambasada Białorusi. Chodzi o budowę elektrowni węglowej w miejscowości Zelwa na Białorusi (obwód grodzieński).
  "Na mocy tych porozumień na Białorusi zostanie zbudowana elektrownia o mocy 920 MW oraz transgraniczna linia przesyłowa ze wstawką prądu stałego. Za budowę linii przesyłowej na terytorium Polski będzie odpowiedzialny PSE Operator, a na terytorium Białorusi - spółka polsko-białoruska" - poinformowała ambasada.
  Inwestycja na Białorusi wymaga budowy infrastruktury elektroenergetycznej, m.in. linii przesyłowych, które pozwolą włączyć elektrownię do białoruskiego systemu energetycznego.
  Następnym krokiem we współpracy Kulczyk Holding oraz Grodnoenergo ma być stworzenie polsko-białoruskich spółek, które zajmą się projektem.
  Na początku roku wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak informował, że wybudowanie elektrowni węglowej z udziałem polskiego inwestora jest planowane na Białorusi w 2014 roku. Budowa elektrowni w obwodzie grodzieńskim była tematem posiedzenia Polsko-Białoruskiej komisji do spraw współpracy gospodarczej.
  Rzecznik prasowy Kulczyk Holding Marta Wysocka poinformowała w czwartek PAP, że rozpoczęcie budowy elektrowni jest planowane na przełomie 2011 i 2012 roku, a jej zakończenie na 2015 r.
  "Obecnie trwają analizy techniczne i finansowe tej inwestycji. Po ich zakończeniu będzie znany koszt tego przedsięwzięcia" - dodała Wysocka.
  Białoruś nie jest objęta unijnymi limitami emisji CO2 przy produkcji energii. (PAP)
  jzi/ dol/ je/ jra/ ana/

 6. #16
  Junior Member
  Zarejestrowany
  May 2010
  Postów
  23

  Co to oznacza dla przecietnego investora

 7. #17
  Moderator Avatar Nikkei_Banzai
  Zarejestrowany
  May 2010
  Skąd
  Rybnik
  Postów
  531

  Patrząc na KOV w krótkim terminie (tzn pół roku)widzimy wielką determinację podaży do spychania kursu niezależnie od napływających informacji,widać więc wyraznie że rynek ocenia je jedynie jako generujące koszta dla spółki nie osiągającej zysku,obawia się również przeinwestowania (dosyć duża dywersyfikacja klas aktywów jak na posiadane środki).Dodatkowo negatywnie wpływają na nią ceny węglowodorów na rynkach.Inaczej mówiąc duży sceptycyzm i negatywne oczekiwania,natomiast to działa w dwie strony-jeśli spółka za rok wykaże że potrafiła przetrwać fazę przygotowawczą (poszukiwania i budowa bazy wydobywczej) dzwignia zacznie działać w drugą stronę i kurs szybko zacznie gonić rynek.Póki co jednak spółka jest jedna z najsłabszych i w krótkim terminie nie powinno się to zbytnio zmienić

 8. #18
  Junior Member
  Zarejestrowany
  Aug 2010
  Postów
  3

  zobaczcie analize KOV na stronce carf.pl koles bardzo ciekawie pisze

 9. #19
  Member Avatar system 33
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  50

  A mi się KOV nie podoba. Dziś złamali wsparcia, teraz nuuur.
  Do obserwacji, bo może będzie okazja tanio kupić.

 10. #20
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  284

  Analitycy Erste Banku rozpoczęli wydawnie rekomendacji dla Kulczyk Oil Ventures od zalecenia "kupuj" z ceną docelową 2 zł. Notowania spółki rosną. Daje to okolo 30% dyskonto w stosunku do ceny rynkowej. Mimo to i tak sie nie skusze. Po doswiadczeniach z OIL unikam takich spolek

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 8
PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
Search Engine Optimization by vBSEO 3.5.0 RC2