+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 11
PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 105

Temat: [midas]: Midas

 1. #11
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  CenterNet dogadał się z Lux Veritatis
  INFORMACJA MA DWA WYMIARY- POZYTYWNY- POROZUMIENIE- NEGATYWNY- MUSI ZAPŁACIĆ 4 MLNZŁ- po zachowaniu kursu poznamy interpretację inwestorów (choć w kontekście żadańO.Rydzyka 25 mln odszkodowania porozumienie wydaje się korzystne)

  Zarząd NFI MIDAS poinformował, że otrzymał od spółki CenterNet (podmiotu w 100 proc. zależnego) zawiadomienie o zawarciu porozumienia z Fundacją Lux Veritatis, spółką "Bonum" oraz spółką "Multi Channel Marketing Group".
  Zobacz także

  Ojciec Rydzyk żąda 25 mln zł odszkodowania od grupy Midasa

  Porozumienie zostało zawarte w celu zażegnania sporu powstałego pomiędzy CenterNet, Fundacją, Bonum oraz MCMG (...) a także z uwagi na zamiar realizacji projektu "wRodzinie" przez Fundację bez udziału CenterNet".

  3 sierpnia 2010 r. NFI Midas, fundusz kontrolowany przez Romana Karkosika, otrzymał od Fundacji Lux Veritatis (właściciel Radia Maryja) wezwanie do wykupu weksla, będącego zabezpieczeniem
  zapłaty kary umownej zastrzeżonej w umowie o współpracy i przy świadczeniu usług telefonii komórkowej
  wRodzinie, zawartej 13 czerwca 2009 r. między FLV i CenterNet.

  Roman Karkosik – artykuły, informacje, spółki, linki, zdjęcia

  Na mocy
  zawartego porozumienia CenterNet oświadczył, że należności (w tym z tytułu zobowiązania do zwrotu kosztów procesu i kosztów egzekucji) wobec:
  - Bonum w łącznej kwocie 2 506 030,64 zł
  - MCMG w łącznej kwocie 1 409 050,80 zł
  - Fundacji w łącznej kwocie 268.400,00 zł
  zostaną zapłacone w terminie siedmiu dni roboczych od daty zawarcia porozumienia.

  CenterNet zobowiązał się również do przekazania do 31 stycznia 2011 roku Fundacji lub wskazanemu przez nią podmiotowi składników
  majątku, które będą dawały Fundacji lub podmiotowi przez nią wskazanemu możliwość samodzielnego prowadzenia
  projektu "wRodzinie".

  CenterNet dogada

  CenterNet i fundacja Lux Veritatis zawar

 2. #12
  Super Moderator Avatar InfoTrader
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Krakow
  Postów
  1,177

  Ładne ssanie na Midasie, korekta co prawda bardzo głęboka i strzepnęła wielu inwestorów ale jeśli to była korekta jako fala 2 to one takie są dochodzą nawet do 88,6% zniesienia fali 1 (w tym przypadku wzrostu)
  Poniżej wykres- świeczki godzinne
  Attached Images

 3. #13
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  zaczynają podbierać z dna

 4. #14
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  Solorz + Midas = złoty interes


  Jeśli nie Polsat na giełdę, to co? Może inna spółka Zygmunta Solorza-Żaka. Tylnymi drzwiami, poprzez NFI Midas.

  Wielkich graczy ma być dwóch : ja i TP

  Zygmunt Solorz-Żak poszukuje miliardów na sfinansowanie inwestycji swojego życia — budowę
  wielkiego telekomu. Rozpatruje kilka scenariuszy. Niedawno pisaliśmy, że chce wykorzystać na ten cel dywidendę z Telewizji Polsat i Cyfrowego
  Polsatu. Jednak nie wyklucza także giełdowego debiutu Telewizji Polsat (gdyby miało do tego dojść, na rynek
  trafiłby pakiet mniejszościowy). Nasze źródło twierdzi, że poważnie brane pod uwagę jest także inne rozwiązanie
  . Na giełdę trafi Sferia, wniesiona aportem do NFI Midas.

  Zygmunt Solorz-Żak – artykuły, informacje, spółki, linki, zdjęcia

  Według naszego informatora, struktura transakcji wniesienia Sferii do NFI Midas ma być podobna jak w przypadku planowanego wiosną tego roku połączenia z Hawe. W uchwałach na NWZA Midasa pojawił się projekt uchwały dotyczącej przeprowadzenia emisji z prawem poboru — 177,5 mln akcji. Oferta
  ma być przeprowadzona w I kw. 2011 r.

  — W zamian za część tej emisji Zygmunt Solorz miałby wnieść do NFI Midas Sferię — mówi nasz informator. Według kursu z piątku, emisja 177,5 mln akcji byłaby warta 887,5 mln zł. Wiosną Zygmunt Solorz (przy okazji transakcji z Hawe) wyceniał swoją spółkę na około 500 mln zł.

  Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu"

 5. #15
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  Szefowa UKE: istnieje grupa Solorza-Żaka

  Aero 2, Mobyland i CenterNet powinny być traktowane jako jeden podmiot rynkowy. Porządki w tej grupie to zaś zadanie dla właściciela Polsatu
  Aero 2, Mobyland, CenterNet – to jedna grupa telekomunikacyjna rządzona przez Zygmunta Solorza-Żaka, sądzi Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. – Ta grupa wymaga uporządkowania i wyjaśnienia jej statusu. Można założyć z góry, że na Aero 2 skupi się działalność detaliczna, bo firma ma najkorzystniejszą asymetrię (ma prawo do wyższych opłat od operatorów komórkowych za kończenie połączeń w swojej sieci, niż sama im płaci – red.) – mówi Streżyńska.

  To jedna grupa

  Pytana, czy jej zdaniem Aero 2 to firma Zygmunta Solorza-Żaka, odpowiada: – Jest to niewątpliwie grupa. W jaki sposób jest powiązana, to raczej temat dla osób, które się tym zajmują zawodowo lub pasjonują. Z mojego punktu widzenia jest istotne, że wchodzące w jej skład firmy: Aero 2, Mobyland, CenterNet mogą współkorzystać z częstotliwości i infrastruktury, traktuję więc te spółki jako jeden podmiot rynkowy – dodała.

  To pierwszy raz, gdy osoba tak dobrze znająca realia rynkowe jasno określa, kto rządzi Aero 2, nowym graczem w segmencie mobilnym. Aero 2 buduje sieć transmisji danych, którą chce udostępniać w modelu hurtowym innym operatorom. Tak ma zapisane w rezerwacji częstotliwości w paśmie 900 MHz, za którą zapłacił blisko 220 mln zł. Współpracuje przy tym z dwiema innymi firmami, również posiadającymi częstotliwości, ale w innym zakresie: 1800 MHz. Są to Mobyland (należy do Aero 2) i CenterNet, spółka zależna NFI Midas, gdzie na górnych szczeblach właścicielskiej struktury także widać Aero2.

  Układanka z niewiadomych

  W połowie września samo Aero 2 zmieniło właściciela. Do tej pory 100 proc. udziałów tej firmy posiadał prawnik – Krzysztof Żyto. Obecnie kontrolny pakiet Aero 2 należy do nikomu nieznanej spółki Litenite Ltd. Obok niej wśród udziałowców Aero 2 pojawił się też KOMA Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, który Opera TFI utworzyło dla inwestora z zewnątrz. Solorz-Żak zaprzeczył, że kontroluje którąkolwiek z tych firm.

  Jak mówił niedawno Adam Kuriański, prezes Aero 2 i CenterNetu, na dokończenie projektu budowy sieci potrzeba jeszcze około 1 mld zł. W tym celu NFI Midas, właściciel CenterNetu, przygotowuje się do emisji akcji z prawem poboru. Wojciech Pytel, prezes Midasa, nie wykluczał, że część papierów NFI zostanie objęta za wkład inny niż gotówka. Kuriański zaś nie wykluczał, że do Midasa trafi Aero 2.

  UKE: Aero2 rz

 6. #16
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  chodzą plotki że zmienia nazwę.............na..................BIDAS!

 7. #17
  Senior Member Avatar Larry
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  246

  aj tam aj tam trzeba po prostu wejść w psychikę głównego właściciela - trzymał Elka, trzyma Cyfrowy... będzie trzymał Midasa w ryzach i zarobi ... jak zwykle tylko ON.

 8. #18
  Senior Member Avatar PawelB
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  311

  Chłopaki koniec żartów. Wiadomość weekendowa:

  Walne zgromadzenie akcjonariuszy NFI Midas przegłosowało podwyższenie kapitału przez emisję do 236,7 mln akcji serii C. Papiery zostaną zaoferowane z zachowaniem prawa poboru. Dniem prawa poboru będzie 15 lutego 2011 r. Na każdą dotychczasową akcję spółki będzie przysługiwać prawo poboru, uprawniające do objęcia czterech akcji nowej emisji.

 9. #19
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Kraków
  Postów
  1,478

  Redukcji zaangażowania w akcje spółki ciąg dalszy. Dzisiejsze komunikaty mówią, że P. Grażyna Karkosik oraz Fundusz Krezus zeszli poniżej progu 5% głosów. Czyli spektakl rozpoczęty. Skoro główny akcjonariusz P. Karkosik pozbył się akcji nie ma sensu żeby były w rękach podmiotów zależnych i małżonki. Wyjście nastąpi do 0.

  komunikat Krezus.
  komunikat Grażyna Karkosik

 10. #20
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Kraków
  Postów
  1,478

  Jednak komunikat o rozwiązaniu umowy z PTC wpływa na notowania. Poza tym jednak brak w akcjonariacie P.Karkosika też zapewne wpływa ponieważ razem z nim odeszli inni, których przyciągała magia nazwiska

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 11
PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
Search Engine Optimization by vBSEO 3.5.0 RC2