+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 11
PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105

Temat: [midas]: Midas

 1. #21
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  Midasa zaczeli zbierać z DNA

 2. #22
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Sep 2010
  Postów
  212

  Ale zmienność. Najpierw przecena do 4,04 zł a teraz jazda do góry po informacji, że Zygmunt Solorz został członkiem Rady Nadzorczej

 3. #23
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  informacja z przed godziny MIDAS - Zygmunt Solorz-

 4. #24
  Super Moderator Avatar InfoTrader
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Krakow
  Postów
  1,177

  No Hot News się wstrzelił przy cenie 4,25-4,30 na sms. Kto nie zdażył musi brać po bieżących cenach albo czekać na korektę 4,55-4,65.

  Przypominają się czasy Elektrimu i szaleńczych niezrozumiałych zachować ale trzeba też mu przyznać że stworzył kilku milionerów.

 5. #25
  Senior Member Avatar KKamil
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  620

  Ja sądzę, że rozpoczęło się podciąganie kursu pod przyszłoroczną emisję z PP. Wiadomo, że to już nie ten sam właściciel ale podobnie było w przypadku Boryszewa - wzrost rozpoczął się na sesji z dużym wolumenem. Zobaczymy czy miałem rację.

 6. #26
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  Artykuł z Podłogi:

 7. #27
  Super Moderator Avatar InfoTrader
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Krakow
  Postów
  1,177

  Ależ się płasko koryguje (kiedyś to było charakterystyczne dla spółek Karkosika gdy rosły 1000%, ale Midas już nie jest Karkosika), wkrótce zapewne ciąg dalszy wzrostów napędzanych również przez tych, którzy czekali na głębsza korektę i się nie doczekali.

 8. #28
  Moderator Avatar Skarabeusz
  Zarejestrowany
  Nov 2010
  Postów
  143

  Można by zagrać na wybicie PCR na 30 min jak go utrzymają, wejście po 5,2, sl 4,96

 9. #29
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  Sieć komórkowa Era w niemieckich rękach. Zmienią nazwę!
  Koniec sporu o PTC - operatora sieci Era. Jest niemal pewne, że nowy właściciel zmieni nazwę na tę, znaną w całej Europie. A Zygmunt Solorz może teraz połknąć platformę cyfrową lub innego operatora sieci komórkowej.

  Polski rynek telekomunikacyjno-medialny czeka przyspieszenie. Deutsche Telekom zaprowadzi teraz swoje porządki w Polskiej Telefonii Cyfrowej. Zygmunt Solorz-Żak może spróbować przejąć Cyfrę+ i opanować połowę rynku płatnej telewizji, o ile nie sięgnie po większy kąsek – Polkomtel. To możliwe scenariusze kreślone po zakończeniu sporu o udziały w PTC między Deutsche Telekom, Vivendi, Skarbem Państwa i Elektrimem, za którym stoi medialny Zygmunt Solorz-Żak.
  Finał konfliktu

  Operator sieci Era w całości trafi w ręce Deutsche Telekom. W zamian zapłaci Vivendi i Elektrimowi dodatkowe 1,4 mld euro (1,125 mld dla Francuzów). W 2006 r. przelał już 0,7 mld euro. W sumie 51 proc. udziałów w PTC będzie go więc kosztować 2,1 mld euro. To także cena za zakończenie wreszcie wszystkich kosztownych sporów prawnych, które zaczęły się w 2004 roku. Wtedy Deutsche Telekom zaskarżył do trybunału arbitrażowego w Wiedniu Elektrim za to, że spółka Zygmunta Solorza-Żaka przeniosła kontrolny pakiet udziałów w Erze do zależnego Elektrimu Telekomunikacja. Pomagał mu w tym francuski koncern medialny Vivendi.

  Arbitraż stwierdził, że to działanie jest bezprawne, a spółka Elektrim Telekomunikacja powinna oddać udziały. Francuzi uznali jednak, że wyrok ich nie dotyczy, i też weszli na wojenną ścieżkę z Solorzem-Żakiem. Czwartą stroną w sporze był Skarb Państwa, od którego Niemcy i Francuzi chcieli odszkodowań za łamanie umów gospodarczych. Złożonych i zapowiadanych roszczeń było w sumie na kwotę 34 mld zł. Minister skarbu Aleksander Grad poinformował wczoraj, że na mocy odrębnej ugody strony zrzekają się roszczeń. Elektrim wypłaci teraz Skarbowi Państwa 389,9 mln zł.

  – To dobry dzień dla polskiego rynku i polskich klientów. Rozplątaliśmy węzeł, co toruje nam drogę ku przyszłości – podkreślił Timotheus Höttges, członek zarządu Deutsche Telekom.

  Planów dalszego rozwoju nie podał. Eksperci są jednak pewni jednego: markę Era zastąpi T-Mobile. Dziennik „Wall Street Journal” przypomniał wczoraj, że niemiecki operator działa pod tą marką na większości rynków zagranicznych. – Jeśli dojdzie do rebrandingu, na reklamę popłynie masa pieniędzy i mocno ożywi to konkurentów – twierdzi jeden z analityków.

  Znacznie więcej znaków zapytania pojawia się, gdy chodzi o kolejne kroki Zygmunta Solorza-Żaka. – Niewątpliwie rozwiązał sprawę, która ograniczała mu ruchy i zajmowała uwagę – przyznaje Waldemar Stachowiak, analityk Ipopema Securities. Dodaje jednak, że nie wiadomo, jak przełoży się to na kroki biznesowe.
  Opcje Solorza-Żaka

  Na rynku spekulowało się dotychczas o dwóch możliwych scenariuszach: najpierw o przejęciu P4, operatora sieci Play, a niedawno o kupnie udziałów w Polkomtelu, operatorze sieci Plus. Ale po rozwiązaniu sporu o PTC dochodzi trzecia możliwość: przejęcie od francuskiego Vivendi satelitarnej Cyfry+.

  – Skoro dogadał się z Vivendi właśnie teraz przy sprawie PTC, nic nie stoi na przeszkodzie, by dogadał się drugi raz – uważa Łukasz Wachełko, analityk Deutsche Banku.

  Tym bardziej że Vivendi potrzebuje pieniędzy na przejęcie francuskiego operatora SFR, a Solorz-Żak byłby w stanie sfinalizować zakup Cyfry+ z własnych środków. Na przejęcie Polkomtelu, co przyznaje sam biznesmen, sam nie jest sobie w stanie pozwolić. By przeprowadzić transakcję, musiałby wziąć duży kredyt lub nawiązać współpracę z funduszami. A to nie w jego stylu.

  Do scenariusza z Cyfrą+ skłania też rynek zbliżenie między tą platformą a Polsatem. Francuzi walczą o prawa do Ekstraklasy, które kosztować mogą gigantyczną kwotę 450 mln zł. Dogadali się już z Polsatem, że odkupi prawa na zasadzie sublicencji, by rozłożyć koszty. Od przyszłego roku Polsat będzie częścią Cyfrowego Polsatu, największej platformy na rynku. A jej prezes Dominik Libicki niejednokrotnie podkreślał, że konsolidacja rynku platform mogłaby obniżyć koszty.

  http://gospodarka.dziennik.pl/news/a...nia-nazwe.html

 10. #30
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  284

  Ale mieszanie. Up and Down, ale wsparcie na 4,9 zł powinno wytrzymać, no chyba że duży ma inne plany

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 11
PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 ... OstatniOstatni

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
Search Engine Optimization by vBSEO 3.5.0 RC2