+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 11
1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105

Temat: [midas]: Midas

 1. #1
  Senior Member Avatar snake
  Zarejestrowany
  Mar 2010
  Postów
  135

  [midas]: Midas

  WZA NFI Midas zdecyduje o emisji do 177,56 mln akcji serii C
  11.10. Warszawa (PAP) - Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy NFI Midas zdecyduje o emisji nie więcej niż 177.560.010 akcji serii C - poinformowała spółka w projektach uchwał na WZA.
  Wskutek emisji kapitał zakładowy spółki wzrosnąć ma z 5.918.667 do maksymalnie 23.674.668 zł.
  Akcje serii C zostaną zaoferowane w drodze subskrypcji zamkniętej z zachowaniem prawa poboru. Za każdą dotychczasową akcję spółki serii A lub B, przysługiwać będzie jedno prawo poboru, uprawniające do objęcia trzech akcji serii C.
  WZA spółki zwołano na 29 października. Z żądaniem uzupełnienia obrad o punkt dotyczący emisji akcji wystąpiła spółka Nova Capital.
  "Proponowana zmiana porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Funduszu (...) zdaniem Nova Capital jest podyktowana potrzebą pozyskania przez Fundusz finansowania przeznaczonych na przyszłą działalność Funduszu w zakresie inwestycji, ze szczególnym uwzględnieniem finansowania działalności podmiotu zależnego Funduszu - CenterNet S.A" - napisano w uzasadnieniu projektów uchwał. (PAP)

 2. #2
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Skąd
  Kraków
  Postów
  1,478

  Komunikat o emisji wrzucony przez Snake powinien być dzisiaj dyskontowany przez rynek

 3. #3
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  Solorz w Midasie?

  Wczoraj zarząd Midasa poszerzył porządek obrad zgromadzenia o nowy punkt dotyczący emisji z prawem poboru. Jak wynika z uzasadnienia do projektu uchwały, pieniądze uzyskane z emisji mają posłużyć na finansowanie działalności CenterNetu, spółki zależnej Midasa, która buduje operatora mobilnego w technologii LTE (ang. Long Term Evolution) we współpracy z grupą Aero 2. Jest ona kojarzona z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, założycielem Polsatu inwestującym mocno w telekomunikację.

  Jak wynika z wypowiedzi Romana Karkosika w wywiadzie udzielonym "Parkietowi" kilka tygodni temu, Aero 2 jest obecnie (pośrednio, poprzez spółkę Nova Capital) największym akcjonariuszem Midasa. Nova Capital, którą Karkosik, sprzedał grupie Aero 2 kontroluje nieco ponad 60 proc. kapitału NFI.


  Karkosik, jego żona oraz NFI Krezeus mają po ponad 5 proc. walorów Midasa.

  Kurs Midasa w g

 4. #4
  Senior Member Avatar PawelB
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  311

  Obroty największe od 2006 roku.

 5. #5
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  hmm wtedy kurs urósł 10 razy, myślisz że teraz to też możliwe?
  Obsewruję go i faktycznie jest kupowany ale aż takich aspiracji to nie mam

 6. #6
  Senior Member Avatar PawelB
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  311

  Końcówka sesji spokojna. Jest miejsce na stoplossa w okolicach 5,9 zł więc próbować można, ryzyko 4%. Zobaczymy jak jutro będzie przebiegać początek notowań

 7. #7
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  Nowy kapitał z Aero 2 na rozwój Midasa i CenterNetu


  Aero 2, które od ponad roku buduje sieć mobilnego dostępu do Internetu i jest współwłaścicielem NFI Midas, ma nowych udziałowców. To m.in. oni wezmą udział w emisji funduszu
  W grupie NFI Midas kierownicze stanowiska zajmują ludzie pracujący dla Zygmunta Solorza-Żaka. On sam do tej pory nie przyznał, że kontroluje giełdową spółkę.
  źródło: Fotorzepa
  W grupie NFI Midas kierownicze stanowiska zajmują ludzie pracujący dla Zygmunta Solorza-Żaka. On sam do tej pory nie przyznał, że kontroluje giełdową spółkę.


  Jak ustaliliśmy, udziały w Aero 2 objęły KOMA Fundusz Inwestycyjny Zamknięty oraz zarejestrowana za granicą (w Wielkiej Brytanii lub na Cyprze) firma Litenite Limited.

  FIZ utworzyło „dla inwestora z zewnątrz” Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Opera. – To fundusz utworzony na zlecenie inwestora. Nie mogę ujawnić jego tożsamości – mówi Tomasz Korab, wiceprezes Opera TFI. Zgodnie z wpisem w Krajowym Rejestrze Sądowym KOMA ma 3 tys. udziałów Aero 2. Największym pakietem – 17 tys. walorów – dysponuje Litenite, którego właściciela nie znajdziemy w polskich rejestrach sądowych.

  Nowi udziałowcy Aero 2 objęli nowe udziały spółki: jej kapitał zakładowy urósł z 50 tys. zł do ponad 1 mln zł. Nie wiadomo, po ile wpłacili do kasy firmy.

  Nie było go, ale jest?

  Tajemniczość Aero 2 wynika z prostego faktu. Na budowę sieci komórkowej potrzeba miliardów złotych. Już rezerwacja częstotliwości komórkowych kosztowała Aero 2 ponad 200 mln zł. Tymczasem jedynym właścicielem Aero 2 był wtedy prawnik Krzysztof Żyto z kancelarii Chajec Don-Siemion Żyto. Skąd wziął takie pieniądze? Przedstawiciele Aero 2 twierdzą, że spółka finansuje inwestycje kredytem udzielonym przez zachodnie instytucje finansowe. Ani ich nazw, ani co stanowi zabezpieczenie finansowania – nie ujawniali.

  Rynek kojarzył Aero 2 od początku z Zygmuntem Solorzem-Żakiem, dla którego ta kancelaria od dawna pracuje, a którego zainteresowanie telekomunikacją jest powszechnie znane. Dodatkowo dwie firmy należące do Solorza-Żaka – Sferia i Cyfrowy Polsat – od początku istnienia Aero 2 nawiązały z nim współpracę.

  Solorz-Żak zaprzeczał kapitałowym związkom z Aero 2, ale nie wykluczał takowych w przyszłości. Niedawno mówił, że trwają prace nad „konsolidacją telekomunikacyjnych aktywów”. Czy zdecydował się kupić udziały w Aero 2 i to on stoi za FIZ i zagranicznym wehikułem? Tego wczoraj nie udało nam się sprawdzić. Biznesmen obiecał odpowiedź dziś.

  Emisja Midasa w 2011 roku

  Ktokolwiek jednak to jest, będzie głównym źródłem finansowania dla giełdowego NFI Midas. Aero 2 ma 49 proc. udziałów w Nova Capital, kontrolującej ten NFI, a nasi informatorzy twierdzą, że pozostałe dwie firmy, które mają udziały w Novej, kontroluje Solorz-Żak.

  Na wniosek Novej zarząd Midasa poszerzył porządek obrad zwyczajnego walnego zgromadzenia o punkt przewidujący emisję z prawem poboru, w ramach której NFI wyemituje ponad 177,5 mln akcji. Na wieść o tym kurs Midasa poszybował wczoraj do 6,1 zł, o blisko 21,3 proc. Z rąk do rąk przeszło ponad 2,9 mln papierów.

  Za pieniądze akcjonariuszy Midas chce sfinansować inwestycje związane z biznesem CenterNetu. – Prace nad prospektem zaczniemy na początku listopada. Mam nadzieję, że uda się zakończyć ofertę w I kwartale przyszłego roku – powiedział Wojciech Pytel, prezes Midasa. Według niego na większość pytań o emisję nie ma dziś odpowiedzi. – Nova Capital wystąpił z wnioskiem o uzupełnienie porządku obrad niedawno.

  My jesteśmy w trakcie przygotowywania strategii zakładającej inwestycje w sektorze telekomunikacyjnym. Dlatego trudno dziś na razie powiedzieć, jaką cenę zaproponujemy inwestorom oraz jaka będzie struktura inwestycji realizowanych potem dzięki emisji – dodał. – Negocjujemy z kilkoma firmami, z którymi potem przyjdzie nam współpracować przy realizacji strategii. Wynik tych rozmów także będzie miał wpływ na zawartość prospektu – mówił. Przyznał, że część nowych akcji Midasa może zostać opłacona inaczej niż gotówką.

  Komórkowe klocki

  Aero 2, które dysponuje częstotliwościami z zakresu 900 MHz, jest też właścicielem spółki Mobyland (z rezerwacją w paśmie 1800 MHz). Kupiło go od włoskiej Eutelii, którą przycisnęły problemy finansowe. Z kolei wejście Aero 2 do Midasa odbyło się tylnymi drzwiami. Dopiero niedawno znany inwestor giełdowy Roman Karkosik przyznał, że sprzedał Midasa „do Aero”.

  Zarówno Mobyland, jak i CenterNet początkowo miały rozwijać głosowe sieci komórkowe. Postęp technologiczny sprawił jednak, że ich częstotliwości można wykorzystać do budowy sieci szybkiego mobilnego Internetu w technologii zwanej LTE (Long Term Evolution). To właśnie operatora LTE buduje Aero 2. Ma być hurtownikiem dla innych operatorów. Dziś jego jedynym klientem jest Cyfrowy Polsat zbudowany przez Solorza-Żaka.

  200 mln zł - nieco więcej niż tyle zapłaciło za rezerwację częstotliwości z zakresu 900 MHz Aero 2 w 2008 roku.

  52 mln zł - tyle w przeliczeniu na złote zapłaciło Aero 2 za udziały Mobylandu, kupując je od włoskiej Eutelii.

  361 mln zł - na tyle wyceniany był wczoraj na giełdzie NFI Midas, przejęty – poprzez Nova Capital – przez nowych inwestorów.

  Źródło

 8. #8
  DT
  DT jest nieaktywny
  Super Moderator Avatar DT
  Zarejestrowany
  Feb 2010
  Postów
  380

  i jeszcze obrazek


 9. #9
  Senior Member Avatar KKamil
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  620

  Rysują coś na kształt większej korekty. Zobaczymy co pokaże przyszłość.

 10. #10
  Senior Member Avatar Stockholder
  Zarejestrowany
  Jan 2010
  Postów
  337

  Zaczęła się podaż, jak na razie bronione 5,8. Większe kłopoty mogą się zacząć jeżeli ceny zejdą poniżej 5,65. Jednak chyba do tego nie dojdzie

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 11
1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
Search Engine Optimization by vBSEO 3.5.0 RC2