Analitycy BM BGŻ, w raporcie z 22 kwietnia, wydali rekomendację "kupuj" dla BBI Development i wyznaczyli cenę docelową na poziomie 1,64 zł.
Rekomendacja została wydana przy cenie 1,14 zł za akcję.
Analitycy BM BGŻ wskazują, że I połowa 2015 r. nie zapowiada się imponująco w wykonaniu BBI Development.
"Ważnym zdarzeniem będzie silna redukcja zadłużenia w I kw., która wpłynie na znaczną redukcję kosztów finansowych od II kw. W II kw., po rozpoczęciu budowy i dopięciu finansowania bankowego dla Złotej 44, spółka może rozpoznać także kolejne przychody z tytułu wynagrodzenia za usługi, które zwiększają udział BBI Development w equity projektu" - czytamy w raporcie.
"Prognozujemy, iż w drugiej połowie roku rozpoznanych będzie w wynikach 70 lokali z zakończonego pierwszego etapu mieszkaniowego w Koneserze, a spółka zacznie pobierać pierwsze prowizje za sprzedane apartamenty w Złotej 44 (oczekujemy sprzedaży 25 apartamentów). Na koniec roku, po rozpoczęciu budowy, możliwe jest także przeszacowanie projektu Centrum Marszałkowskie, a jego wartość może wynosić ok. 14,9 mln zł" - dodano.
BM BGŻ szacuje, że BBI Development zanotuje w tym roku stratę netto na poziomie 2,4 mln zł, zysk operacyjny w wysokości 1,2 mln zł oraz 55 mln zł przychodów. (PAP)