+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 9
1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83

Temat: [pzu]: Pzu

Senior Member

PZU - oferta dla każdego Polaka

Wielkość zapisu 3-30 akcji (z oczywistej przyczyny brak lewaru), cena 312,5PLN - inwestycja z kosztami biura rzędu 10.000. Redukcja - trudno określić. Zapisujecie się. Jakie macie argumenty, warto czy nie warto?

Senior Member Avatar PawelB

"Analitycy DM PKO BP w swoim raporcie oszacowali wartość grupy PZU na 25,5-33,5 mld zł.

"Wartość grupy PZU szacujemy na 25,5-33,5 mld zł. Powyższa wycena implikuje P/E 2010 na poziomie 9,7-12,7x. Wskaźnik P/EV wyniesie wówczas 1,1-1,4x. Uwzględniając free float na poziomie około 35 proc., udział spółki w głównych indeksach sięgnie 8-10 proc. w przypadku WIG 20 i 5-7 proc. w WIG" - napisano w raporcie.

Według wyliczeń PAP wycena DM PKO BP daje wartość jednej akcji ubezpieczyciela na poziomie od 295,3 do 387,94 zł.

Analitycy zwracają uwagę, że grupa PZU jest nie tylko największym, ale jednocześnie jednym z najbardziej efektywnych ubezpieczycieli na rynku.

"Od lat udział wyniku Grupy PZU w wynikach polskiego sektora jest wyższy niż udział w składce brutto. Z ROE przekraczającym 20 proc. PZU pozytywnie wyróżnia się także na tle swoich zachodnich konkurentów" - napisali.

Analitycy DM PKO BP prognozują, że w 2010 roku grupa PZU będzie miała 2,63 mld zł zysku netto. W 2011 roku zysk netto spółki ma wynieść 2,61 mld zł, a w 2012 roku 2,62 mld zł.

Przychody grupy PZU w 2010 roku mają sięgnąć 14,27 mld zł, w 2011 roku 14,4 mld zł, a w 2012 roku 14,8 mld zł." - źródło PAP

Member Avatar system 33

Ja już mam zapis na 4 osoby.

34 to dopiero konkretny zapis. A tak to zabawa, ale warto.

Dywidendy + grubasy + fundy.

Na śląsku jest gość, ma w hu... akcji. Podobno największy indywidualny w PZU.

Senior Member Avatar Stockholder

Dywidenda to jeden z powodów, który trzeba wziąć pod uwagę. SP teraz sobie już nie odpuści i co roku pewnie będzie głosował za wypłatą.

Member Avatar system 33

Ja te 10k to na dzieci zostawię,
    przez 30 lat mogę trzymać jak hipotekę.

Pytanie co zrobić z np 1k akcji ??

DT
    DT jest nieaktywny
    Super Moderator Avatar DT

Największe Polskie Prywatyzacje ile dały zarobić?

Popatrzmy ile można było kupić/za ile w poprzednich emisjach (pierwsza tabela)- Okazuje się że maksymalne zapisy po redukcjach i z kredytami wynosiły nie więcej niż 10 000zł!!!

A ile można było zarobić? w dniu debiutu nawet i 34% w przypadku PGNIG, mamy więc skalę dla PZU (druga tabela)
    dane z raportu dm boś.
    Attached Images
    Ostatnio edytowane przez InfoAdministrator ; 26-04-2010 o 13:47 Powód: podpiecie nowych plików

Senior Member

Cały raport do poczytania. Nie wiem jak inni ale ja nie mogę otworzyć screenów.

Senior Member Avatar KKamil

Przy założeniach, że redukcja to 30%, a na debiucie zarobię 10%, bo takie widełki określają maksymalnie wyceny biur (około 340 złoty) to zarobek 600 złoty jest chyba warty zaangażowania. Zakladam, że to minimum. W przypadku rewizji indeksu W20 fundy inwestujące w nasz indeks powinny dokupywać. Poza tym fundy grające na CECE w Wiedniu powinny też kupować do portfela bo PZU na pewno do niego wejdzie .

Senior Member

Artykuł PB o podobieństwie w emisjach gigantów państwowych - artykuł.

Senior Member

Przedłużyli zapisy dzisiaj do 20.00 w Biurach Maklerskich, a do 24.00 w necie. Cała Polska ma akcje PZU, mam i Ja

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 9
1 2 3 ... OstatniOstatni

Uprawnienia