+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Nieuczciwi kontrahenci

 1. #1
  Junior Member
  Zarejestrowany
  Sep 2014
  Postów
  5

  Nieuczciwi kontrahenci

  Prowadzę własny biznes od roku. W tym czasie nawiązałem współpracę z firmą, która ma wobec mnie spory dług. Dowiedziałem się, że mogę skorzystać z pomocy firmy windykacyjnej, zajmującej się odzyskiwaniem zadłużeń. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Może polecicie mi jakaś firmę.
  Z reklamy znam firmę kruk, która też przejmuje wierzytelności, ale nie obsługują mały firm jak moja, więc szukam firmy godnej polecenia, która pomoże mi odzyskać pieniądze.

 2. #2
  Junior Member
  Zarejestrowany
  Aug 2015
  Postów
  1

  Jeżeli szukasz firmy, która zajmuje się weryfikacją kontrahentów, ściąganiem długów itp. to polecam Ci Crefo.pl Są bardzo profesjonalni i przygotowują raporty o wypłacalności…

 3. #3
  Member
  Zarejestrowany
  Jul 2015
  Postów
  93

  Zacznij na początek od komornika, teraz niektórzy są nawet skuteczni i potrafią w miarę szybko kasę odzyskać, w końcu to także jest zarobek dla nich.

 4. #4
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Apr 2016
  Postów
  167

  Niestety tak to jest w dzisiejszych czasach że łatwo się naciąć i trzeba uważać komu zaufać. Nie raz pewnie się jeszcze przejedziesz na tym

 5. #5
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Oct 2015
  Postów
  197

  Trzeba dlatego czytać opinie o firmach zanim podejmie się współpracę.

 6. #6
  Member
  Zarejestrowany
  Oct 2016
  Postów
  57

  Obecnie biznes jest coraz bardziej ryzykowny. Za dużo jest regulacji państwa i za duże są podatki.

 7. #7
  Senior Member
  Zarejestrowany
  Apr 2016
  Postów
  167

  Można powiedzieć, że chyba znalazłem na to jako taki sposób. Można oczywiście coś na tym stracić, ale są to o wiele mniejsze sumy niż w przypadku niezapłaconych faktur przez kontrahentów. I oczywiście nie trzeba tego zawsze wykorzystywać. A mianowicie chodzi o wystawianie faktur z opóźnionym terminem spłaty, a potem sprzedanie danej faktury u https://www.monevia.pl/ przed upływem jej terminu ważności. Z danej faktury mamy tylko 97 % jej wartości, bo takie firmy muszą przecież coś na takich transakcjach zyskać. Ale jest kilka plusów. Otóż pieniądze mamy od razu i w razie gdyby kontrahent nie chciał zapłacić tej faktury nas to nie interesuje. Przecież my nie odpowiadamy za to czy ktoś jest uczciwy czy nie. Zawsze też jak już nam się trafi taki gość, który nie płaci, a na pewno się trafi, można poddać go działaniu windykacji. Jest wiele portali i firm, które zajmują się ściąganiem długów. Z osobami, które nie płacą trzeba walczyć, nie można im pobłażać.

 8. #8
  Junior Member
  Zarejestrowany
  Sep 2017
  Postów
  1

  No kolego chyba Twój pomysł jest najlepszy.
  ___
  sztuczne flokati
  Ostatnio edytowane przez Romeo233 ; 12-09-2017 o 16:42

 9. #9
  Junior Member
  Zarejestrowany
  Oct 2016
  Postów
  49

  Windykacja moim zdaniem jest ostatnią deską ratunku. Tak jak @Gorgi8 napisał - lepiej szukać rozwiązań, które będą przyjazne naszym klientom, jednocześnie nie obciążając nas. Korzystając z opcji faktoringu jaki ma Idea Money, dajemy czas kontrahentowi na uzbieranie pieniędzy. I my nie jesteśmy stratni, bo wystawioną fakturę opłaca Idea praktycznie od ręki, później kontrahent sam reguluje swoją należność

 10. #10
  Junior Member
  Zarejestrowany
  Nov 2017
  Postów
  7

  Nieuczciwi kontrahenci to zakała ludzkości. Dzięki temu, że jest informatyka i google coraz łatwiej takich ludzi prześwietlić.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
Search Engine Optimization by vBSEO 3.5.0 RC2