+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Nieuczciwi kontrahenci

Junior Member

Nieuczciwi kontrahenci

Prowadzę własny biznes od roku. W tym czasie nawiązałem współpracę z firmą, która ma wobec mnie spory dług. Dowiedziałem się, że mogę skorzystać z pomocy firmy windykacyjnej, zajmującej się odzyskiwaniem zadłużeń. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Może polecicie mi jakaś firmę.
    Z reklamy znam firmę kruk, która też przejmuje wierzytelności, ale nie obsługują mały firm jak moja, więc szukam firmy godnej polecenia, która pomoże mi odzyskać pieniądze.

Junior Member

Jeżeli szukasz firmy, która zajmuje się weryfikacją kontrahentów, ściąganiem długów itp. to polecam Ci Crefo.pl Są bardzo profesjonalni i przygotowują raporty o wypłacalności…

Member

Zacznij na początek od komornika, teraz niektórzy są nawet skuteczni i potrafią w miarę szybko kasę odzyskać, w końcu to także jest zarobek dla nich.

Senior Member

Niestety tak to jest w dzisiejszych czasach że łatwo się naciąć i trzeba uważać komu zaufać. Nie raz pewnie się jeszcze przejedziesz na tym

Senior Member

Trzeba dlatego czytać opinie o firmach zanim podejmie się współpracę.

Member

Obecnie biznes jest coraz bardziej ryzykowny. Za dużo jest regulacji państwa i za duże są podatki.

Senior Member

Można powiedzieć, że chyba znalazłem na to jako taki sposób. Można oczywiście coś na tym stracić, ale są to o wiele mniejsze sumy niż w przypadku niezapłaconych faktur przez kontrahentów. I oczywiście nie trzeba tego zawsze wykorzystywać. A mianowicie chodzi o wystawianie faktur z opóźnionym terminem spłaty, a potem sprzedanie danej faktury u https://www.monevia.pl/ przed upływem jej terminu ważności. Z danej faktury mamy tylko 97 % jej wartości, bo takie firmy muszą przecież coś na takich transakcjach zyskać. Ale jest kilka plusów. Otóż pieniądze mamy od razu i w razie gdyby kontrahent nie chciał zapłacić tej faktury nas to nie interesuje. Przecież my nie odpowiadamy za to czy ktoś jest uczciwy czy nie. Zawsze też jak już nam się trafi taki gość, który nie płaci, a na pewno się trafi, można poddać go działaniu windykacji. Jest wiele portali i firm, które zajmują się ściąganiem długów. Z osobami, które nie płacą trzeba walczyć, nie można im pobłażać.

Junior Member

No kolego chyba Twój pomysł jest najlepszy.
    ___
    sztuczne flokati
    Ostatnio edytowane przez Romeo233 ; 12-09-2017 o 16:42

Junior Member

Windykacja moim zdaniem jest ostatnią deską ratunku. Tak jak @Gorgi8 napisał - lepiej szukać rozwiązań, które będą przyjazne naszym klientom, jednocześnie nie obciążając nas. Korzystając z opcji faktoringu jaki ma Idea Money, dajemy czas kontrahentowi na uzbieranie pieniędzy. I my nie jesteśmy stratni, bo wystawioną fakturę opłaca Idea praktycznie od ręki, później kontrahent sam reguluje swoją należność

Junior Member

Nieuczciwi kontrahenci to zakała ludzkości. Dzięki temu, że jest informatyka i google coraz łatwiej takich ludzi prześwietlić.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia