+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3
PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: Szkolenia z inwestowania na giełdzie

Senior Member Avatar Krulewna �mieszka

ja mam takie:
    Bernstein - Inwestor Jednosesyjny - Daytrading
    John J. Murphy - Analiza techniczna rynkow finansowych 1
    Schwager - Analiza Techniczna Rynkow Terminowych
    Tony Plummer - psychologia rynków finansowych - u źródeł analizy technicznej

tylko czytając trzeba siedzieć przed wykresami i węszyć zastosowania hehe ,wiedzy w praktyce

Senior Member Avatar Stockholder

Ja od siebie zaproponuję książkę "Sztuka spekulacji" Zenona Komara. Mimo upływu lat nadal aktualna, zawiera ciekawe spostrzeżenia o rynkach oraz przekazuje podstawowe rady dla inwestora. Jeżeli ktoś nie ma pojęcia o analizie technicznej to bardzo prostym językiem są przekazane podstawowe zasady. Autor wspomniał również o aspekcie psychologicznym co również wzbogaca tą pozycję.

Co do książki "Inteligentny inwestor" - czytałem, jednak zbyt gruba i rozwlekła jak dla mnie. Jest opisana technika stosowana przez Warrena Buffeta czyli inwestowanie w wartość. Jeżeli ktoś ma ochotę poznać te zasady to powinien zapoznać się z tą pozycją.

rav
    rav jest nieaktywny
    Junior Member Avatar rav

Jeśli mogę dodam trochę coś od siebie. Może to nie jest książka która nam pokaże i wytłumaczy zagrania giełdowe ale NA PEWNO przyniesie nam jedną bardzo ważna 'rzecz' Bez tej rzeczy nie ma sensu jakiekolwiek zainteresowanie człowieka/hobby. Tak książka przyniesie wam MOTYWACJĘ do dalszego szukania wiedzy, do dalszego interesowania się giełdą. Jest to pozycja:

"Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie" - Nicolas Darvas

P.S.
    Nienawidzę czytać książek, lecz tę przeczytałem w JEDEN DZIEŃ. Przy czym w połowie dnia powiedziałem do dziewczyny ' Niunia, słuchaj, lecę już do domu bo sobie książkę chcę poczytać. Jutro się spotkamy' - poszedł i przeczytał

Moderator Avatar Nikkei_Banzai

Jeśli niuńka nie zrozumie,powiedz tylko-wiesz,chodzi o 2 mln zielonych ;-)

Junior Member

Witam jestem nowicjuszem na tym forum na giełdzie jestem od 1,5 roku i moje pytanie jest takie co myślicie o książce Petera Lyncha ,,Jak Pokonać Giełdę" słyszałem że w Stanach bardzo popularna, ma ktoś informacje
    o tej książce , i jak ją oceniacie jeśli ktoś wie to prosił bym podzielić się spostrzeżeniami. pzdr

Junior Member

Jeżeli chodzi o szkolenia to ja bardzo lubię te organizowane przez tą Kurs ksi firmę , nie wiem jednak czy mają szkoleniez zakresu o jakim wspominasz.
    Jedna zajrzy może akurat mają coś takiego. Wiem, że wiele osób też ich chwali.
    Ja sama muszę wybrać się na jakieś szkolenie bo dawno nie byłam

Senior Member

To samo dotyczy i mnie. Szkolenia są bardzo potrzebne, można z nich czasem wynieść o wiele więcej niż ze studiów.

Junior Member

A macie jakieś patenty na szefa, żeby go przekonać, ze wato zainwestować w konkretne szkolenie?

Member

Tak jak w każdym biznesie musisz swoją rację poprzeć argumentami i językiem korzyści. Wtedy osiągniesz negocjacyjny sukces.

Senior Member

Jak chodzi o szkolenia biznesowe to ja mogę polecić witalni . Mają oni niezwykle dobre szkolenia m.in. menedżerskie, asertywności, mobilizacji itp. Z tego co wiem to prawdziwi profesjonaliści i skutecznie przekazują wiedzę, dlatego ja zamierzam bliżej zapoznać się z ich ofertą w szczególności, że ceny tutaj nie są wygórowane.

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia