+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3
1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Szkolenia z inwestowania na giełdzie

Senior Member

Szkolenia z inwestowania na giełdzie

Witam forumowiczów. Zwracam się z prośbą o poradę. Jestem na giełdzie od ponad roku z różnymi efektami, ale najważniejsze że na razie na plusie Jednak moje transakcje są dość chaotyczne, czasami robione na tzw. czuja. Pooglądałem kilkadziesiąt filmów na You Tube, trochę pomogły ale i tak moja wiedza dalej jest ograniczona. A w książkach za wiele się nie wyczyta poza znanymi już wszystkim pojęciami.

Szukam szkoleń, które przekażą mi wiedzę, żeby moje transakcje były poprawne. Jeżeli znacie osoby, które udzielają takich szkoleń to proszę o porady: gdzie, za jakie pieniądze (bo wiem już, że nikt wiedzy nie odda za darmo), czego mogę się nauczyć.

Senior Member

Witam!!! Moja rada jest taka. Najlepiej przebrnąc przez tą dżunglę samemu. Większośc szkoleń z tak zwanego inwestowania jest do "bani". Materiału jest cała masa, a dopiero samodzielna analiza pozwala to w miarę jakoś ogarnąc.

Super Moderator Avatar InfoTrader

Matrix ma rację, bez zaangażowania i własnej pracy nawet najlepsze szkolenie jest nic nie warte. Po szkoleniu bezwzględnie trzeba ponownie przerobić materiał i dojść do swoich wniosków albo potwierdzić wyciągnięte przez szkolącego.
    Wiedzy jest naprawdę masa dlatego szkolenie albo powinno Ci dostarczyć rewolucyjnych rozwiązań albo uporządkować Twoją wiedzę.

Wybraną wiedzę możesz zdobyć w dziale Mój Rozwój na infoinwestor.pl.
    Jeśli jesteś natomiast zainteresowany kompleksowym szkoleniem to ze swojego doświadczenia mogę Ci polecić szkolenia Jacka Borawskiego w Warszawie.
    Mogę śmiało powiedzieć, że to szkolenie otworzyło mi oczy. Przyszedłem z dużym zasobem wiedzy ale wyszedłem z uporządkowaną głową

Senior Member

Dziękuję za informacje. Byłem w dziale edukacyjnym, ciekawy materiał połączony z ciekawą formą prezentacji. Czekam na więcej szkoleń. Byłem też na stronie Pana Borawskiego (nie znam go, ale znalazłem jego blog w internecie i chyba jest pracownikiem PKO). To co mnie zaskoczyło to ceny szkolenia. Nie wiem czy się zdecyduję bo dla mnie trochę to za drogo. Jednak zakres materiału bardzo ciekawy. Infotrader czy możesz napisać coś więcej o szkoleniu.

Matrix - cały czas szukam materiałów w sieci i odsiewam to co mi się wydaje jest złe. Tylko praktycznie każdy pisze o tym samym.

Moderator Avatar Nikkei_Banzai

Konradzie wierz mi-to nie są drogie szkolenia.Za weekend z profesjonalistami (nie tylko,plus parę innych dodatków)płaci się grubo powyżej 5 000 zł-już nie wspomnę o zagranicznych szkoleniach.Jeśli chcesz robić to profesjonalnie, wchodzisz z dużą kasą i chcesz w miarę szybko opanować najważniejsze rzeczy-to warto wybrać takie szkolenie,jeśli tylko cię to interesuje a chcesz pomnożyć mniejszą kwotę-posłuchaj moich przedmówców.

Super Moderator Avatar InfoTrader

Coś więcej o szkoleniu JB?
    Hmm. To jest tak, idąc na szkolenie do JB przeskoczysz etap w którym to uczymy się na własnych przegranych, a więc brak strat to zaoszczędzone pieniądze, które możesz przeznaczyć na szkolenie. Znam takie osoby, które właśnie dzięki takim szkoleniom przyspieszają cykl nauki i oszczędzają dzięki temu na przegranych i negatywnych emocjach z tym związanych.
    Samo szkolenie jest bardzo praktyczne, dużo wykresów i kubeł zimnej wody na głowę. JB nie jest miękki więc nie ma kompromisów. Albo wykres jest ok albo nie i tego się nauczysz.

Senior Member

Małe słówko w temacie. Po pierwsze nigdzie nie napisałem, żeby szukac wiedzy w internecie. Warto zainwestowac parę groszy i kupic sobie kilka książek na temat inwestowania (lub ściągnąc z net'u, kiedyś na jednym z portali znalazłem taką "paczkę" - wszystkiego co potrzebne. Poza tym w necie jest pełno "szumu" - zwykłych naciągaczy, piszących o ładowaniu czegoś łopatą, piszących o jakiś super wynikach jakiś super systemów. Często są to płatne strony. Jak się już Kolega zapozna z literaturą warto usiąśc nad wykresami i sprawdzic jak się ta wiedza ma w praktyce. Natomiast co do drogich szkoleń z profesjonalistami, to jest to jak najbardziej rzecz godna polecenia, z tym, że jest mały haczyk. Tak naprawdę mają one sens jedynie wtedy kiedy posiada się już odpowiedni zasób wiedzy i praktykę. Ja, na przykład uważam, że jeszcze musi trochę wody w Wiśle upłynąc zanim "dorosnę" do takiego kursu.
    Co do "naszego" portalu - myślę tutaj o infoinwestor.pl, to jest to z tego co ja wiem jedyny portal i forum gdzie można sensownie wymieniac myśli, więc wydaje mi się, że warto się tego trzymac. Dział edukacyjny jest co prawda nie z górnej półki i trzeba by nad tym trochę popracowac ale jest ciekawy i daje ogólny zarys tematyki. Częśc dotycząca TFE jest płatna więc trudno mi ocenic co tam jest i czy warto wydac te 40PLN. Prosiłem w zeszłym tygodniu aby umożliwił mi nieodpłatne zapoznanie się z tym materiał. Prośba był podyktowana ciekawością. Reasumując myśle, że jeżeli zawarte są tam ogólne rzeczy warto wydac te 40PLN chociażby po to aby miec ogólne pojęcie o tematyce.

Senior Member

Znalazłem na stronie XTB że organizują darmowe szkolenia, chyba się na jakieś wybiorę jak będzie w pobliżu. Trochę się dowiem o rynku walutowym. Przekonam się, czy sposób argumentacji do mnie przemówi. Jeden znajomy mówił, że się opłaca, a inny że totalna porażka. Trzeba sprawdzić na własnej skórze

Senior Member

Od siebie dodam, że na szkoleniach XTB wiedzy dużej nie przekazują. Jednak zawsze coś zostanie a materiały zawierają niezbędne informacje więc nie trzeba potem grzebać w necie czy książkach. Poza tym zawsze rozdają jakieś gadżety

Senior Member

Jakie macie zdanie na temat książki "Inteligentny inwestor" Benjamin Graham. Zacząłem czytać ale jak dla mnie to za ciężka i przyznam się, że nie mam ochoty dalej czytać. Może ktoś ma tą lekturę za sobą i pomoże, czy warto dalej czytać.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3
1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia