+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2
1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Jak to z tym zarobkiem jest

Junior Member

Jak to z tym zarobkiem jest

Witam

nie jestem pewien czy w dobrym miejscu piszę więc jeśli w złym to przenieście temat.

Chciałbym zapytać ile można zarobić na giełdzie inwestując 1tys. zł. Troszkę pograłem na giełdzie, poobserwowałem wybrane spółki i albo kompletnie nie potrafię potencjału giełdy wykorzystać albo wcale tak różowo nie jest jak by się wydawało(choć nigdy nie straciłem). Nie raz czytam o polakach, którzy zarobili krocie na giełdzie od zera. Przypatrując się giełdzie a w zasadzie wybranym akcją przez parę miesięcy muszę przyznać że albo ci ludzie trafili w gigantyczny wzrost akcji albo mieli gigantyczne środki na start. Analizując akcję np. Taurona które od pewnego czasu wahają się w granicach 5-10 gr (w dodatku w ciągu paru dni), wnioskuję że za ten 1tys zł często nie zarobiłbym na opłatę manipulacyjną biura maklerskiego. Wiadomo pieniądz robi pieniądz i jeśli ktoś gra 20tys to już tego typu wahania dostarczają mu sensownych zysków. Jestem ciekaw jakie jest wasze zdanie na tematu dorobienia się większych pieniędzy na giełdzie zaczynając od 1tys zł . Oczywiście nie chodzi tu o spekulacje że gdyby akcje wzrosły o 8zł miałbym tyle a tyle, tylko np. o info ile można zrobić z 1 tys zł na podstawie historii wyników(ale nie porównując cenę sprzed roku do obecnej tylko wykorzystując wszystkie trendy rosnące).

Zapraszam do dyskusji.

Moderator Avatar Skarabeusz

Witaj

To jest właśnie odwieczne pytanie inwestora, ile można zarobić na giełdzie? To tak jak byś zapytał ile ta czy inna spółka urośnie czy spadnie? Można zakładać, ale nikt nie udzieli ci jednoznacznej odpowiedzi bo giełda to inwestorzy i ich emocje, możliwość wzrostów jak i spadków jest tu wysoce prawdopodobna. Ale do meritum, pamiętam jak ja zaczynałem grać jako student kwotą, może raptem 3 krotnie większą i pomnożyłem skutecznie ten kapitał. Ale marzenia o milionach lepiej odłóż do szuflady, lepiej mieć realne cele np. pierwszy rok zakończenie z wynikiem dodatnim, drugi rok np. 15% na kapitale, 3 rok pobicie indeksu itp. Reinwestowanie kapitału oraz właściwe zarządzanie kapitałem (MM) w połączeniu z doborem silnych spółek i własną strategią napewno z biegiem czasu przyniosą ci korzyści. Sam z biegiem czasu uwierzysz w magię procentu. Co do kwoty 1.000 zł to rzeczywiście opłaty manipulacyjne mogą pożreć tą kwotę, myślę że za jakieś 2500 zł można już zacząć odczuwać potencjalne zyski czy straty

Tyle ode mnie, może koledzy i koleżanki się jeszcze wypowiedzą.

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Skarabeusz ; 05-05-2011 o 21:59

Junior Member

No właśnie chodzi mi o konkrety z życia wzięte, a nie o spekulacje ile można gdyby.... Teraz już wiem że np. podwojenie 2tys w krótkim czasie to nie lada wyzwanie(a może się mylę...??). Wiadomo że miliona nikt z takiej kwoty nie zarobi chyba że przez całe życie;-) Tak więc czy można wysnuć wniosek, że inwestorzy z małym kapitałem np. do 10tys na giełdzie się bawią, a ci z wyższym kapitałem zarabiają na życie?

Super Moderator Avatar InfoTrader

hmm a wiesz że da się zrobić z kilku tysięcy milion? I jest to z życia wzięte.
    W dobrych czasach hossy 2002-2007 było to możliwe, grając na ryzykownych spółkach małymi kwotami bo tu zyski były ponad przeciętne plus wykorzystanie odroczonej płatności z Biura maklerskiego i lini kredytowej. Dzięki temu można grać za pożyczone pieniądze.
    Niestety kij ma dwa końce, a wszystko zależy tak naprawdę od zdolności tradera. Bo czy potrafi się zarabiać można sprawdzić na własnych pieniądzach a dopiero po roku dwóch udanej gry brać Linię kredytową, zresztą dostępna jest min od 10 tys zł.
    Przy grze spekulacyjnej bo taka daje duże szybkie pieniądze bardzo ważne są dwie rzeczy:
    - niska prowizja (bo po roku w PiT zobaczysz np. Ze twoje zyski pokryły prowizję biura, więc warto negocjować najniższą)
    - kontakt z traderami bo im więcej par oczu tym większe szanse na wypatrzenie ciekawej spółki

Obserwuj, typuj, wyciągaj wnioski, rozmawiaj z traderami.

pozdrawiam i życzę sukcesów
    Piotr

Junior Member

o takie odpowiedzi mi chodziło:-)

DJ
    DJ jest nieaktywny
    Senior Member

wiem jedno, jesli chcesz zarobić na akcjach to dobrze trafiłeś jeśli chodzi o ten blog.
    Uważam, że powinieneś zacząć od analiz "spółek prowzrostowych" które tutaj są zamieszczane i monitorowane. Stopy zwrotu na niektórych były całkiem pokaźne.
    Wykup sobie dostęp do analiz i inwestuj.
    Myślę, że na początek 5 tys zł powinno wystarczyć by po roku przybyło ok 5 tysi na czystko.
    powodzenia!

Junior Member Avatar kalkula

Z 1 tys. zł to faktycznie nie ma wielu możliwości zarobku, dlatego bardziej skłaniam sie ku forex, bo minimalny depozyt jest bardzo niski i można sobie próbować na małych kwotach. Wiadomo, że zysk niewielki, ale małymi kroczkami da się do czegoś dojść.

DJ ile kosztuje wkupienie dostępu do analiz i gdzie można tego dokonać?

Moderator Avatar Nikkei_Banzai

Jest jedna mozliwość-GPW ma tylko jeden segment który kosztowo (relacja prowizji do zmienności oraz wymagań kapitałowych ) jest porównywalny z światowymi giełdami-są to kontrakty na akcje.Depozyt na te jako tako płynne wynosi od 200 do 500 zł (wyjątek to kghm)a prowizja to 2 zł za strone.Na Tauronie czy pgnig jeden tick daje ci już zysk (tick 10 zł ,prowizja za 2 strony to 4 zł-zostaje ci więc 6 zł).Da się więc robić nawet z takiej kwoty jako taką stopę zwrotu-ale trzeba umieć ;-)

Senior Member Avatar janusz

Uwierz mi ze nawet z 1 tys. na forex mozesz osiagnac bardzo dobry wynik,musisz tylko wyczuc rynek ,miec to cos,chyba nie kazdy sie do tego nadaje,przede wszystkim dyscyplina,dobra strategia ktorej musisz sie trzymac,i wsiadaj do tego odrzutowca zwanego FOREX

Junior Member Avatar kalkula

Tylko najpierw trzeba mieć tą dobrą strategię :-) Niestety forex ma to do siebie, że nigdzie, w żadnej książce czy na żadnym forum, nie znajdziemy pewnego systemu, na którym można się opierać. Ale z pewnością po opanowaniu podstaw można sobie taką strategię opanować.

A co do kwoty, to zgadzam się, na forex można coś juz z taką gotówką zrobić, ale jakby chciał już inaczej zainwestować, to wielu możliwości nie ma.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2
1 2 OstatniOstatni

Uprawnienia