+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wirtualne giełdy

Junior Member

Wirtualne giełdy

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Zwłaszcza, że to mój pierwszy post tutaj.

O giełdzie zaczęłam czytać jakiś czas temu. W zasadzie z czystej ciekawości. Taki już mam system uczenia, że zamiast wkuwać formułki na pamięć staram się wziąć coś na logikę, przyrównać do innej sytuacji, która jest dla mnie jasna i klarowna. I to mi w zupełności wystarczało, gdy interesowałam się teorią funkcjonowania giełdy dla własnej tylko świadomości i edukacji. Ale coś się zmieniło. Jestem studentką studiów dziennych, robię pierwsze małe kroczki w kierunku tego, aby się usamodzielnić. W końcu to już taki wiek, gdy człowiek chce mieć coś SWOJEGO co osiągnął dzięki SWOJEJ pracy. Pomyślałam o tym, żeby zainwestować coś w akcje. Na sam początek chciałam włożyć mały (baaardzo mały) kapitał, który potraktowałabym jako cenę praktycznego kursu obsługi konta maklerskiego. Takie powiedzmy 100 zł, które nawet jakbym straciła w całości to świat by mi się nie zawalił. W końcu co innego rozumieć "na chłopski rozum" jak wyliczyć ile akcja danej spółki jest warta, a co innego pozyskać do tego odpowiednie dane. Pojawiają się pytania: gdzie szukać ceny akcji, a nie samych notowań, gdzie znaleźć liczbę akcji będących w obrocie, gdzie szukać zysków odnotowanych przez spółkę? Dla kogoś całkiem nowego to spory kłopot i to 100 zł uznałam za cenę, którą mogłabym ewentualnie zapłacić za rozwiązanie tych kłopotów metodą prób i błędów. Niestety, szybko się zorientowałam, że po kilku dokonanych zleceniach moje 100 zł pożarła by nie giełda, a prowizja. Kwoty większej nie mam. A nawet gdybym zaoszczędziła powiedzmy 2 tysiące czy 3, mój chłopak, z którym mieszkamy razem i finanse powoli zaczynamy mieć wspólne, nie wyraziłby na to zgody, gdyż taka kwota dla pary przeciętnych studentów to spore oszczędności, a gra na giełdzie jest ryzykowna, a ja graczem jestem absolutnie początkującym. Nie mogłabym mu przecież obiecać, że cokolwiek z tego kiedykolwiek wróciłoby do naszych kieszeni.
    Dlatego zainteresowałam się grą na wirtualnej giełdzie. Poszukuję takiej, gdzie inwestuje się wirtualne pieniądze, ale na podstawie rzeczywistych notowań. Wydaje mi się to dobrym pomysłem, gdyż grając na takiej giełdzie mogę sobie odkładać pieniądze na ewentualny przyszły realny kapitał do zainwestowania, a aby coś na niej osiągnąć będę musiała analizować dane realnych spółek, co pozwoli nabrać doświadczenia i być "na czasie", gdy nadejdzie ewentualny moment prawdziwych inwestycji.
    Korzystaliście kiedyś z takich mechanizmów? Jak tak to jakie rekomendujecie, a które Waszym zdaniem są badziewne i to tylko strata czasu? A może jeszcze coś innego?
    Będę wdzięczna za wszelkie wypowiedzi

Junior Member

W tym temacie niestety nie pomogę, ale może macie jakieś doświadczenia z kupowanie złota?nie wiem czy taka mennica sklep jest sprawdzonym miejscem?

Senior Member

Ja zainteresowałem się obligacjami korporacyjnymi z Best Capital i to raczej tam ulokuje swój kapitał.

Senior Member

To bardzo dobry pomysł, ja w obligacje korporacyjne tez wchodzę.

Senior Member

A ktoś bierze udział może w giełdach z kryptowalutami? Bardzo jestem ciekawa tego, ponieważ słyszałam że idzie na tym całkiem fajnie zarobić. Nawet już znalazłam dla siebie odpowiednią stronę https://bitbay.net/pl/o-nas . Można za darmo założyć tutaj konto i handlować cyfrowymi walutami. Myślę, że warto o takiej opcji pomyśleć. Nie znam się specjalnie, ale ich proponowane kursy wydają mi się naprawdę korzystne.
    Ostatnio edytowane przez jjusti18 ; 04-12-2017 o 11:47

Junior Member

Myślałem o kryptowalutach ale to chyba początek końca tego biznesu. Pdobno ryzyko też duże

Junior Member

Cytat Napisał Dermline Zobacz post
    Myślałem o kryptowalutach ale to chyba początek końca tego biznesu. Pdobno ryzyko też duże
    Duże ryzyko = ogromny zwrot. Wie o tym każdy kto kilka lat temu zainwestował sporawy pieniądz w BTC...

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia